BluePink BluePink
XHost
Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink

Mişcarea Iudaică Mesianică

Discuţii libere şi dialog cu Mesianismul.

Moderatori: MariaB, marinaru, Membrii Speciali, Moderatori

Mişcarea Iudaică Mesianică

Mesajde Admin » Vin Dec 29, 2023 3:36 am

De vara trecută Mişcarea Iudaică Mesianică avem libertatea religioasă garantată de Constituţia României după ce a fost adăugată la recensământ opțiunea "Altă religie sau Altă asociație religioasă sau Altă grupare religioasă" înloc la "Altă religie sau creștin fătă cult" care nu era bună pentru iudaismul târziu, deși unii nu au putut fi anunțați și au rămas la opțiunea "Liber cugetător". Am primit răspuns de la Comisia
pentru Drepturile Omului, Culte şi Minorităţi din Camera Deputaților a Parlamentului României
că fie comisia camerei ori fie o altă entitate juridică nu este abilitată a se pronunţa asupra conţinutului "Statutului de organizare" al grupării noastre religioase. Acesta - în măsura în care nu încalcă legile in vigoare, fapt ce poate fi constatat de un notar sau de o
instanţă judecătorească.

La sfârșitul recensământului mai avem nevoie de câteva acte să fim eligibili ca cult religios separat în stat conform cu art. 18, alin (1), punct c). din Legea 489/2006, și anume "mărturisirea de credință".
În urma unor greutăți la sfârșitul anului nu am reușit să facem disponibilă doar broșura în format mic de 8x12,5cm cu titlul "Crezul Cultului Iudaic Mesianic" Ediția I și planificam în format A5.

Pentru adeziune este necesară completarea unei cereri tipizate fie cu Adobe Reader ori fie în format tipărit pentru cei înfiați în trei exemplare iar pentru ceilalți în două exemplare.
https://www.academia.edu/resource/work/97578546
Dacă ați fost declarați greșit există cerere de dezasociere. https://www.academia.edu/resource/work/103962321

Broșura mică color (8x12,5cm) costă 18 Lei/exemplar.
Broșura mare a/n A5 costă 15 Lei/exemplar.
Statutul organizatoric are 20 pagini și costă aproximativ 6 - 8 Lei/exemplar.

Pot face comandă în zilele lucrătoare în orice cantitate și dacă nu avem voluntari la capsare/copertare mai durează o săptămână până pot fi trimise ca colet poștal în funcție cum lucrează tipografia.

Puteți să ne contactați prin e-mail:
crezul.iudaic.mesianic@gmail.com
Pentru alte informații telefon:
0774 402 062
Admin
Avatar utilizator
Admin
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Apr 05, 2006 9:45 am
Localitate: Romania

Înapoi la Credinţa Mesianică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron