BluePink BluePink
XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.

Christians are being persecuted worldwide

Discussions in English. Only English! is alowed in this forum.

Moderator: Membrii Speciali

Christians are being persecuted worldwide

Mesajde OryNider » Dum Dec 14, 2008 9:19 pm

Dar, dacă va face cineva să păcătuiască pe unul din aceşti micuţi, care cred în Mine, ar fi mai bine pentru el să i se lege de gât o piatră mare de moară şi să fie aruncat în mare. (Marcu 9:42)
Avatar utilizator
OryNider
Membru cu statut special
Membru cu statut special
 
Mesaje: 906
Membru din: Mie Apr 05, 2006 9:45 am
Localitate: Arad, Romania
Anul naşterii: 31 Aug 1976

Re: Christians are being persecuted worldwide

Mesajde innoire » Dum Dec 14, 2008 9:49 pm

Merci Florin
E incurajator.
D-zeu sa-i intareasca.
Dumnezeu este iubire.
innoire
Membru Special
Membru Special
 
Mesaje: 503
Membru din: Joi Apr 13, 2006 10:09 pm
Anul naşterii: 11 Noi 1969

Re: Christians are being persecuted worldwide

Mesajde OryNider » Lun Dec 15, 2008 12:03 am

Cei care vor să grăbeacă globalizarea vor repede să îi împace pe toţi care locuiesc pe un continet. Iar în Africa şi Asia s-a contat că sunt prea multe religii şi expansiunea creştinismului ar face un dezechilibru mai mare.

De aceea au probleme creştinii, că vor să unească toate ţările de pe un continet peste noapte.

Bineţeles faptul că creştinii luptă e încurajator. La noi nu pare a fi aşa grav, ci doar din cauza libertăţii avem probleme cu sataniştii, în rest avem libertate de a circula sau de a ne muta oriunde în spaţiul european.
Dar, dacă va face cineva să păcătuiască pe unul din aceşti micuţi, care cred în Mine, ar fi mai bine pentru el să i se lege de gât o piatră mare de moară şi să fie aruncat în mare. (Marcu 9:42)
Avatar utilizator
OryNider
Membru cu statut special
Membru cu statut special
 
Mesaje: 906
Membru din: Mie Apr 05, 2006 9:45 am
Localitate: Arad, Romania
Anul naşterii: 31 Aug 1976


Înapoi la English Language

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron