BluePink BluePink
XHost
Oferim servicii de instalare, configurare si monitorizare servere linux (router, firewall, dns, web, email, baze de date, aplicatii, server de backup, domain controller, share de retea) de la 50 eur / instalare. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.

Mariologie: Expunea Naşterii din Fecioară

Orice subiect teologic.

Mariologie: Expunea Naşterii din Fecioară

Mesajde OryNider » Dum Iul 21, 2013 4:17 pm

Mariologie: Expunea Naşterii din Fecioară

God Lerning Channel a invitat pe rabinul Ben Burton de la 'Beit HaDerekh' (Casa Căii) din Odessa, Texas, Mişcarea "Hebraic Roots" (Rădăcini Ebraice), la emisiunea "Light of the Southwest" (Lumina Sud-Vestului) pentru a expune "Naşterea din Fecioară". Rabi utilizează principii ebraice de interpretare a Scripturii pentru a dovedii naşterea din Fecioară. Abilitatea lui să lege elemente din Tanach (Vechiul Testament) cu Testamentul Nou (Înnoit, Elevat) este uimitoare.
Dacă te-ai întrebat vreodată dacă Naşterea din Fecioară este Scripturală, trebuie să vezi neapărat acest montaj video.



Pentru cine nu ştie limba engleză, exită posibilitatea de la tarduce automat trascrierea automată furmizată de YouTube. Trebuie doar activată şi selectată limba Română ş.a. din lista limbilor disponibile.

Pentru a vedea din Media Center:
http://mesianic.uv.ro/index.php?page=17 ... song_id=32

P.S. Am activat în "Media Center" toate facilităţile de pe YouTube la pagina montajelor preluate preluate de acolo.
Dar, dacă va face cineva să păcătuiască pe unul din aceşti micuţi, care cred în Mine, ar fi mai bine pentru el să i se lege de gât o piatră mare de moară şi să fie aruncat în mare. (Marcu 9:42)
Avatar utilizator
OryNider
Membru cu statut special
Membru cu statut special
 
Mesaje: 906
Membru din: Mie Apr 05, 2006 9:45 am
Localitate: Arad, Romania
Anul naşterii: 31 Aug 1976

Înapoi la Orice Subiect

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 37 vizitatori

cron