BluePink BluePink
XHost
Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink

Probleme cu pagina de forum

Discuţii depre site şi forum.

Mesajde storm » Joi Feb 21, 2008 11:45 am

Desi nu are legatura cu topicul,vreau sa anunt pe administratorul forumului ca la subiectul CINE ESTE DUHUL SFANT, nu se mai poate posta si nici nu se poate vizualiza vreun mesaj de pe pagina doi.Spune ca e vorba de o eroare !
Am incercat sa postez si nu-mi primeste raspunsul.Sper sa remediati problema.
Nu poti lupta impotriva Cuvantului lui Dumnezeu
storm
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Feb 17, 2008 4:44 pm

Mesajde calea » Joi Feb 21, 2008 12:11 pm

Dragă Storm sperăm să remediem defecţiunea........eventual poţi să scri pe un document de word ca să nu pierzi ideile.şia poi când va merge forumul poţi să le dai copy paste........ :-D
Avatar utilizator
calea
Membru Special
Membru Special
 
Mesaje: 569
Membru din: Mie Apr 05, 2006 8:58 am

Mesajde OryNider » Joi Feb 21, 2008 5:19 pm

Eu am remediat problema dar nu ştiu dacă soluţia care am folosito nu o să afecteze în alte locuri. Am raportant insă problema la autorulul modulului de integrare şi o să vedem diseară ce soluţii officiale găseşte el.
Dar, dacă va face cineva să păcătuiască pe unul din aceşti micuţi, care cred în Mine, ar fi mai bine pentru el să i se lege de gât o piatră mare de moară şi să fie aruncat în mare. (Marcu 9:42)
Avatar utilizator
OryNider
Membru cu statut special
Membru cu statut special
 
Mesaje: 906
Membru din: Mie Apr 05, 2006 9:45 am
Localitate: Arad, Romania
Anul naşterii: 31 Aug 1976

Re: Probleme cu pagina de forum

Mesajde innoire » Joi Noi 14, 2013 5:00 pm

Sunt aici niste greseli de ortografie, care strica prezentarea. Aici nu ar trebui. Stii ca greselile unui om, transmit un mesaj despre el?

Noi dorim:
• Să ne unim, să ne întărim unii pe alţii în viaţa de credinţă atât în biserici cât şi în (mai ales) întrunirile din case unde au prilejul să vină credincioşi care în alte condiţii nu ar putea avea părtăşie din ca(u)za că trăim timpuri de cernere mare printr-e credincioşi din cauza autorităţilor sectelor sataniste cu care sunt împotriva membrilor din Trupul Lui Cḥristos care mai rămas ostaşi în luptă.
• Să studiem scripturile în limbajul şi sensul limbilor originale în care au fost scrise şi traduse iniţial.
• Să ajutăm şi să mijlocim pentru lucrările din ţările sărace (şi dacă există posibilitatea) pentru a traduce Noul Testament (pentru) în limbile originale ale triburilor Africane unde (s-a deschis deja a început) ajunge Vestea Bună.
• Să susţinem Botezul Mesianic în Numele Domnului Iisus Cḥristos (Ieşua Mesia) – Ap. Fapte 2:38;
• Să observăm împlinirea profeţiilor pe întregul Pământ (şi pentru israeliţii adevăraţi Israel).
• Să încurajăm la unitate în Trupul lui (C)Ḥristos, formată din adunările locale creştine şi adunările mesianice de evrei care au început un proces de întoarcere la Domnul.
Dumnezeu este iubire.
innoire
Membru Special
Membru Special
 
Mesaje: 503
Membru din: Joi Apr 13, 2006 10:09 pm
Anul naşterii: 11 Noi 1969

Re: Probleme cu pagina de forum

Mesajde OryNider » Sâm Apr 26, 2014 1:58 am

În afară de primul punct nu sunt neapărat greşeli.

Misiunea "Păstorul Bun" în Pakistan are un proces de aducerea a Bibliilor în limba urdu (dialectul pakistanez) mai ales în penitenciarele din Pakistan. Păstorul sadiq Sadaf Meşih se ocupă cu strângere de fonduri şi pentru această lucrare.
Acum el este prin în luptă cu musulmani extremiști care au distrus câteva sate de creştini şi pentru copii care mor că nu au de mâncare.

În ţările din nordul Africii comunităţile mesianice sunt de limba spaniolă, şi din câte ştiu avem în oraş un grup de mesianici dintr-o comunitate din Maroc care colaborează cu o misiunea creştină locală.

Nu cred că este neapărat necesar ca Noul Legământ să fie tradus în limba urdu pentru că este foarte aproape de arameica originală în care este scrisă Peșițta, plus este păstrat foarte bine în limba siriană modernă care este aproape de urdu.

Pentru că am folosit odată "Cḥristos" altă dată "Ḥristos" este o simplă inconsecvenţă, ar trebui fie "Christos", fie "Ḥristos", şi în nici un caz nu "Cḥristos". Dar ca să nu mai insist pe acest grecism am hotărât acum 6 ani să renunţ şi să adopt forma "Mesia", pentru că este singura care apare în limba arameică pe care eu o consider limba originală în care au fost scrise toate cărţile începând Ezechiel.
Dar, dacă va face cineva să păcătuiască pe unul din aceşti micuţi, care cred în Mine, ar fi mai bine pentru el să i se lege de gât o piatră mare de moară şi să fie aruncat în mare. (Marcu 9:42)
Avatar utilizator
OryNider
Membru cu statut special
Membru cu statut special
 
Mesaje: 906
Membru din: Mie Apr 05, 2006 9:45 am
Localitate: Arad, Romania
Anul naşterii: 31 Aug 1976

Re: Probleme cu pagina de forum

Mesajde OryNider » Sâm Apr 26, 2014 2:29 am

Noi dorim:
• Să ne unim, să ne întărim unii pe alţii în viaţa de credinţă atât în biserici cât şi mai ales întrunirile din case, unde au prilejul să vină credincioşi care în alte condiţii nu ar putea avea părtăşie, din cauza că trăim timpuri de cernere mare printre credincioşi, din cauza autorităţilor care în unele ţări sunt părtinitoare unei religii ori unui cult religios, dar şi din cauza sectelor ateiste care în ţările Uniunii Europene şi în America sunt împotriva celor din Trupul Lui Christos (Mesia) care mai rămas în luptă pentru păzirea poruncilor şi apărarea valorilor biblice.
• Să studiem scripturile în limbajul şi sensul limbilor originale în care au fost scrise şi traduse iniţial.
• Să ajutăm şi să mijlocim pentru lucrările din ţările sărace (şi dacă există posibilitatea) pentru a distribui Noul Testament pentru Pakistan şi triburile Africane unde s-au început deja lucrări de aducere a Vestei Bună.
• Să susţinem Botezul Mesianic în Numele Domnului Iisus (Ieşua) – Ap. Fapte 2:38;
• Să observăm împlinirea profeţiilor pe întregul Pământ dar mai ales în Israel (Matei 10:23).
• Să încurajăm la unitate în Trupul lui Christos, formată din adunările locale creştine şi adunările mesianice de evrei şi neevrei care au început un proces de întoarcere la Domnul.
Dar, dacă va face cineva să păcătuiască pe unul din aceşti micuţi, care cred în Mine, ar fi mai bine pentru el să i se lege de gât o piatră mare de moară şi să fie aruncat în mare. (Marcu 9:42)
Avatar utilizator
OryNider
Membru cu statut special
Membru cu statut special
 
Mesaje: 906
Membru din: Mie Apr 05, 2006 9:45 am
Localitate: Arad, Romania
Anul naşterii: 31 Aug 1976


Înapoi la Portalul nostru

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron